Reklam Üst

Dünyanın Gözü Erdoğan'da

Soçi'deki Kritik Erdoğan-Putin Görüşmesi Başladı

Dünyanın Gözü Erdoğanda, Liderler Zirvesi Başladı, Soçi, Soçi Türkiye, Putin Erdoğan Görüşmesi, Reis Erdoğan Konuşuyor, Anatoli Pakhomov, Hüseyin Diriöz
Dünyanın Gözü Erdoğan'da
Tüm dünyanın gözünü çevirdiği Başkan Erdoğan ve Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin arasındaki kritik görüşme başladı.
Başkan Recep Tayyip Erdoğan, günübirlik çalışma ziyareti için özel uçak "CAN" ile saat 14.05'te Rusya'nın Soçi kentine geldi. Erdoğan Putin görüşmesi Türkiye saati ile 14.45 civarında başladı.

Başkan Erdoğan'ı Soçi Uluslararası Havalimanı'na gelişinde Soçi Belediye Başkanı Anatoli Pakhomov, Rusya Dışişleri Bakanlığı protokol yetkilileri ve Türkiye Cumhuriyeti Moskova Büyükelçisi Hüseyin Diriöz karşıladı.

Erdoğan ile Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar ve Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan da Soçi'ye geldi.

ORTAK BASIN TOPLANTISI DÜZENLENECEK

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, Devlet Başkanlığı Rezidansı'nda, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile baş başa görüşmesi saat 14.45 civarında başladı. İki ülke arasındaki heyetlerarası görüşmeye iştirak edecek Cumhurbaşkanı Erdoğan ve mevkidaşı Putin, ardından ortak basın toplantısı düzenleyecek.

ERDOĞAN: DÜNYANIN GÖZÜ BURADA

Erdoğan, "Askeri ekonomik birçok alanda fikirlerimiz birbirini güçlendirecek boyutta. Şu anda sadece bölgenin değil dünyanın gözü inanıyorum ki bugün Soçi'de. Soçi'den çıkacak açıklama bölgeye çok farklı bir umut olacak." dedi.

Erdoğan ve Putin görüşmelerde, Türkiye-Rusya ikili ilişkilerinin siyaset, ekonomi ve enerji gündeminde yer alan konuları ele alacak, "Suriye" başta olmak üzere bazı bölgesel ve uluslararası meseleler hakkında görüş alışverişinde bulunacak.

Yorum Yap

Daha yeni Daha eski

Konu Üst Reklam

Konu Alt Reklam